LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

piątek, 10 września 2021

Muzeum Niepodległości w Myślenicach otwarło się na nowo!

Długo wyczekiwany dzień wreszcie nadszedł. 10 września o godzinie 16.00 odbyło się oficjalne otwarcie nowej ekspozycji w Muzeum Niepodległości w Myślenicach i tym samym funkcjonująca od 11 listopada 2018 roku jednostka uzyskała swój kształt finalny.

 

 Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej gali dla zaproszonych gości, którą uświetnił występ myślenickiego chóru „Hura”. Dyrektor muzeum dr Łukasz Malinowski zaprezentował założenia programowe nowych wystaw oraz wręczył pamiątkowe dyplomy osobom, które w przeciągu minionych miesięcy pomogły muzeum wzbogacić swoją kolekcję o nowe eksponaty. Następnie burmistrz wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na pierwsze historyczne zwiedzania nowych wystaw. Na zwiedzających czekały trzy trasy, każda na osobnym piętrze muzeum: Historia Myślenic, Myśleniczan walka o niepodległość, Myśleniczan walka o demokrację.

Dzięki nowym inwestycjom po raz pierwszy można było zobaczyć ponad 500 eksponatów, które do tej pory nigdy nie były eksponowane. Na gości czekały nie tylko nowoczesne gabloty, ale i ciekawe scenografie, powierzchnie graficzne oraz multimedia. Trasy zostały tak przemyślane, aby były atrakcyjne dla każdego zwiedzającego, natomiast w rozmieszczonych w całym muzeum infomatach zawarto rozszerzone treści dla bardziej dociekliwych miłośników historii. Dodatkowo po całym muzeum przechadzali się rekonstruktorzy historyczni z różnych epok, którzy pomagali zwiedzającym wczuć się w klimat minionych czasów.