LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 01 czerwca 2023

„Nie zastąpi Ciebie nikt” – wyjątkowy koncert dedykowany Janowi Pawłowi II

27 maja 2023 roku w Parafii pw. św Brata Albert w Myślenicach odbył się wyjątkowy koncert, upamiętniający postać wybitnego Polaka św. Jana Pawła II, w 103 rocznicę Jego urodzin.
Koncert nosił tytuł „Nie zastąpi Ciebie nikt” i jest dedykowany Papieżowi. Zagrała Mała Armia Janosika!

Pomysł oraz organizacja koncertu to zasługa Fundacji Owocna, wykonawcy to znany i lubiany, pochodzący z Raby Wyżnej zespół "Mała Armia Janosika", a całość została zorganizowana przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Gminy Myślenice.

- Wybór miejsca koncertu nie jest przypadkowy bowiem w tym roku 2 maja minęło 30 lat od przyjęcia Sakramentu I Komunii Świętej przez dzieci z naszej Parafii, oraz 15 vzerwca minie 30 lat od wmurowania kamienia węgielnego przez kardynała Franciszka Macharskiego w mury tej świątyni - mówi Barbara Bylica z Fundacji Owocna.

- Cieszymy się, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie. W Fundacji Owocna idziemy śladami Ojca Świętego i wiemy że to człowiek człowiekowi do szczęścia najbardziej jest potrzebny.
Fundację powołałyśmy do życia nie tak dawno, bo w 2021 roku ja : Małgorzata Miszczak oraz Barbara Bylica - społecznie zaangażowane mieszkanki Myślenic. To z potrzeby serc i dusz nie tylko naszych ale wielu innych osób które do nas dołączyły mnoży się dobro
- dodaje druga z fundatorek, Małgorzata Miszczak.

Koncert wzbogacony został o słowo św. Jana Pawła II oraz jego naukę, które niczym miód na serce popłynęły z ust przyjaciela Fundacji Owocna ojca Łukasza Buksy. 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Mecenatu Małopolskiego, oraz Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, a także ogromnej pomocy lokalnych przedsiębiorców, społeczników, organizacji pozarządowych oraz SP nr 3.

"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada lecz przez to czym dzieli się z innymi." [ Św. Jan Paweł II]

Fotogaleria z koncertu "Nie zastąpi Ciebie nikt" - Bartek Ziółkowski FOTO