LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 11 stycznia 2022

„Noworoczne kolędowanie” w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej

„Noworoczne kolędowanie” to niezwykły koncert, który odbył się w niedzielę 9 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej. Inicjatywa podjęta przez Polish Art Philharmonic pod batutą Maestro Michała Maciaszczyka, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” przygotowany przez chórmistrza Marka Kluzę, w opracowaniu muzycznym: Marka Kluzy i Tomasza Pawlaka oraz Zespół Wokalny „Cantata” działający przy PSM I st. w Myślenicach przygotowany przez chórmistrza Monikę Szymską w opracowaniach muzycznych Jarosława Olszewskiego sprawiła, że koncert był prawdziwą przyjemnością dla zgromadzonych.

Wysoki poziom wykonawstwa sprawił, że z niecierpliwością czekano na kolejne pozycje programowe, a cały koncert zwieńczyły owacje na stojąco. Ten wieczór wypełnił się wzruszającą muzyką, która wypełniła ten świąteczny, radosny czas.

Publiczność zgromadzona w Sanktuarium mogła wspólnie i w świątecznej atmosferze wysłuchać kolęd i pastorałek – tych bardziej znanych w nowych aranżach ale i mniej znanych, które również wypływają z naszej tradycji. Każda z grup stworzyła swoją kartkę muzyczną ze świątecznymi życzeniami dla słuchaczy, by w ten sposób podziękować za obecność.

Muzyka łączy ludzi, a polska tradycja bożonarodzeniowa nie ma sobie równych. I temu wyraz dał koncert „Noworoczne kolędowanie”, który odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki.

To pierwsze tego typu wydarzenie i mamy nadzieję, nie ostatnie! Gratulujemy.