LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

piątek, 09 lutego 2024

Nowy sprzęt dla szkół z Borzęty i Jasienicy w ramach „Pracowni Kompetencji Cyfrowych”

Uczniowie z Borzęty oraz z Jasienicy znaleźli się w gronie laureatów  ogólnopolskiego konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” przeprowadzonego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK - operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Tym samym zdobyli oni dla swoich szkół nowoczesne zestawy Mobilnych Pracowni Komputerowych.

Szkoła Podstawowa im. S. Wyspiańskiego Zespołu Placówek Oświatowych w Borzęcie oraz Zespół Placówek Oświatowych im. Prof. Karoliny Lanckorońskiej w Jasienicy zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, co możliwe było dzięki zaangażowaniu uczniów, którzy wykazali się niebywałą kreatywnością w konkursie prowadzonym w ramach programu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

Szkoły mogą już korzystać z zestawów Mobilnych Pracowni Komputerowych, na które składa się 16 laptopów wraz z oprogramowaniem do zdalnej pomocy uczniom, mobilnej szafy ładującej oraz monitora interaktywnego.

W dniu 9 lutego we wspomnianych szkołach miało miejsce oficjalne przekazanie sprzętu, w którym udział wziął burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia UMiG Myślenice, Małgorzata Ciemińska.

Laureatami konkursu zostali:

Szkoła Podstawowa im. S. Wyspiańskiego Zespołu Placówek Oświatowych w Borzęcie
uczniowie klas 4, 5 i 6 (opiekun - Aneta Włodarczyk)

Zespół Placówek Oświatowych im. Prof. Karoliny Lanckorońskiej w Jasienicy
Dominika Wincenciak (opiekun - Anna Bochnia)