LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 20 listopada 2023

Obchody 60-lecia Szkoły Podstawowej w Porębie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Banachiewicza w Porębie wspólnie z przedstawicielami grona pedagogicznego, a także licznie zaproszonymi gośćmi wzięli udział w uroczystych obchodach 60-lecia wspomnianej placówki oświatowej. W trakcie wydarzenia odbyło się również poświęcenie oraz oficjalne przekazanie nowego sztandaru.

Uroczystości zainaugurowała Msza Święta odprawiona w Kaplicy w Porębie, podczas której Proboszcz z Parafii św. Klemensa w Trzemeśni, Andrzej Caputa dokonał poświęcenia nowego sztandaru. Po zakończeniu nabożeństwa obecni pod przewodnictwem pocztu sztandarowego przeszli do pobliskiej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Banachiewicza w Porębie, gdzie odbył się uroczysty apel z przekazaniem sztandaru oraz bogatym programem artystycznym.

Fundatorem nowego sztandaru była Gmina Myślenice, a podczas uroczystości 60-lecia burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka przekazał na ręce dyrektor, Ilony Dąbrowskiej, czek w wysokości 6 000 zł z przeznaczeniem na wspomniany cel. 

Po uroczystym apelu zgromadzeni mieli także okazję obejrzeć wystawę obrazów namalowanych przez miejscowych artystów.

W wydarzeniu udział wzięli również poseł na Sejm RP, Władysław Kurowski, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Robert Bylica oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia, Małgorzata Ciemińska.