LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 22 kwietnia 2021

Ponad 10 milionów zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Gminy Myślenice!

- Mamy rewelacyjne informacje, Gmina Myślenice otrzyma kolejne wsparcie na remont i przebudowę dróg w gminnych w Jaworniku oraz w Polance z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic, przekazując informacje o pozyskanych środkach w kwocie 10 041 264,60 zł na inwestycje w Jaworniku i Polance.

 Gmina Myślenice wnioskowała o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadanie polegające na przebudowie drogi gminnej nr 540285K na długości około 2,5 kilometra wraz z remontem mostu w Jaworniku oraz na remont drogi gminnej nr 540281K w Polance o długości około 850 metrów.

- Na inwestycję w Jaworniku pozyskaliśmy środki w kwocie 9,5 miliona złotych, natomiast dotacja Ministerstwa Infrastruktury z RFRD na remont drogi gminnej w Polance wyniesie 591 tysięcy złotych. To konkretne wsparcie dla naszego samorządu i również cieszymy się z środków w wysokości 4,3 miliona złotych z rządowego wsparcia, które dofinansuje inwestycję drogową na drodze powiatowej w Gminie Myślenice prowadzącej przez Polankę, Zawadę i Krzyszkowice. Za dobre decyzje dziękuję szczególnie panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi, wojewodzie małopolskiemu Łukaszowi Kmicie oraz posłowi Władysławowi Kurowskiemu. Dzięki realizacji tych inwestycji będzie jeździło się wygodniej i bezpieczniej – mówi Jarosław Szlachetka.

Zakres prac inwestycji w Jaworniku obejmie prace nad konstrukcją jezdni, budową chodników, budową obiektów mostowych i przepustów oraz przebudową skrzyżowań. Zmodernizowane zostaną również zjazdy i pobocza, a wykonane zostanie również odwodnienie, przebudowę kolidujących sieci i montaż oświetlenia ulicznego. Natomiast remont drogi gminnej nr 540281K w Polance obejmie wymianę nawierzchni asfaltowej, budowę chodników, poboczy, elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także odwodnienie korpusu drogowego.

- Te zadania z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg to zadania blisko ludzi. Podobnie jak zadanie w tej miejscowości, które w zaczącym stopniu poprawią przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców, ale tak samo przyczyni siędo poprawy komfortu dla tych, którzy przejeżdzają tutaj samochodami. To zadanie mogłoby się odbyć, gdyby nie doskonała współpraca całego zespołu, radnych samorządu gminnego i powiatowego. Działamy współnie i to przynosi dobre efekty" - mówi Poseł na Sejm Władysław Kurowski.