Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 09 stycznia 2020

Rusza remont drogi w centrum Głogoczowa

W czwartek 9 stycznia nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy konsorcjum firm Profexim Sp. j. i Bildex w związku z gruntownym remontem drogi gminnej w centrum Głogoczowa. W ramach przebudowy drogi wyremontowany zostanie blisko kilometrowy odcinek wraz z budową chodnika, poboczy oraz kanalizacją deszczową i oświetleniem.

Droga „Starodroże” w Głogoczowie to odcinek dawnej Zakopianki prowadzący przez centrum miejscowości pomiędzy kładkami dla pieszych nad DK7. Całkowity koszt remontu odcinka drogi w Głogoczowie wyniesie prawie 2,5 mln zł, natomiast 80 procent tej kwoty, czyli przeszło 1,9 mln zł, stanowić będzie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, czyli rządowego programu Ministerstwa Infrastruktury.

Konsorcjum w ramach przebudowy tego odcinka drogi ma sfrezować obecną nawierzchnię, rozebrać istniejące chodniki oraz podjazdy, a w zamian wybudować zarówno chodniki jak i zjazdy z nową nawierzchnią z betonowej kostki brukowej, następnie uzupełnić podbudowę drogi oraz położyć nową nawierzchnię asfaltową. Zakres prac obejmuje także wykonanie poboczy z tłucznia, kanalizacji deszczowej, studzienek rewizyjnych i ściekowych oraz nowoczesnego oświetlenia ulicznego z lampami LED na całej jej długości.

- Remont „Starodroża” to długo wyczekiwana inwestycja, która z pewnością poprawi bezpieczeństwo i jakość korzystania z tego odcinka drogi. Podobnie jak w przypadku budowanego właśnie łącznika ulicy Solidarności, 80 procent tej kwoty będzie pochodzić z dofinansowania z rządowych środków Ministerstwa Infrastruktury – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.