LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 21 kwietnia 2021

Terminale dla Sołtysów - bezgotówkowy system płatności

Z dniem 24 listopada 2020r. Rada Fundacji Polska Bezgotówkowa przyjęła nowe zasady operacyjne i w wyniku wprowadzonych zmian przedłużony został okres przyznawania przez Fundację dofinansowania tzw. akceptantom sektorowym do 31 grudnia 2025r.

Celem Programu jest upowszechnienie płatności bezgotówkowych dla obywateli poprzez zrównanie ich dostępności z płatnościami gotówkowymi.  W praktyce oznacza to, iż podmioty takie jak Gmina Myślenice - które dotychczas wdrożyły możliwość dokonywania przez mieszkańców płatności bezgotówkowych mogą kontynuować uczestnictwo w programie a także rozszerzać jego zakres.

Od roku 2019 płatności bezgotówkowe obsługiwane są w kasie Urzędu a teraz, korzystając z pojawiającej się możliwości wyposażono w terminale płatnicze wszystkich Sołtysów z Gminy Myślenice – inkasentów podatków lokalnych, dwa terminale trafią również do Straży Miejskiej. Terminale przekazane zostały Gminie nieodpłatnie, nie ponosimy i do końca 2025r. nie będziemy ponosić również żadnych kosztów związanych z ich funkcjonowaniem – wszelkie koszty są po stronie Fundacji. Dokonując zatem wpłaty II raty podatków u swoich Sołtysów (termin mija 15 maja) nasi mieszkańcy po raz pierwszy będą mieli możliwość dokonania zapłaty nie tylko gotówką.