LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

piątek, 29 marca 2019

Urszula Łętocha i Iwona Piekarz mistrzyniami Polski w biegach narciarskich!

Urszula Łętocha w duecie z Weroniką Kaletą zdobyły w czwartek w Jakuszycach Mistrzostwo Polski Seniorów w sprincie drużynowym. Iwona Piekarz i Karolina Kaleta uplasowały się na czwartej pozycji. Następnego wyżej wymienione biegaczki wystąpiły w sztafecie 4x5 km i zdobyły złoty medal Mistrzostw Polski - gratulujemy reprezentantkom zespołu LKS Markam Wiśniowa Osieczany.

Mieszkanka Gminy Myślenice Urszula Łętocha obroniła tym samym tytuł zdobyty przed rokiem w duecie z Sylwią Jaśkowiec w sprincie drużynowym. Tym razem jej drużynową partnerką była Weronika Kaleta z Kasiny Wielkiej. Wysoko w klasyfikacji, bo na wspomnianej już czwartej pozycji do mety dobiegła Iwona Piekarz z Myślenic w duecie z Karoliną Kaletą.

Wszystkie zawodniczki reprezentują klub LKS Markam Wiśniowa Osieczany, a co ciekawe niedawno zarówno Urszula Łętocha jak i Iwona Piekarz wystąpiły w Biegu Tropem Wilczym na 10 km organizowanym przez Gminę Myślenice w kompleksie leśnym Uklejna i obie zawodniczki zajęły dwa pierwsze miejsca w kategorii kobiet. Drużynę LKS Markam Wiśniowa Osieczany do wspomianych sukcesów poprowadziła trener Anna Bubula.

W czwartek o medale mistrzostw Polski walczyło w sumie 20 zespołów - po 10 kobiecych i męskich. Każdy z dwójki biegaczy miał do pokonania trzy razy 1400 metrów.

W piątek na Polanie Jakuszyckiej rozegrane zostały biegi sztafetowe i w tej klasyfikacji bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki LKS Markam Wiśniowa Osieczany, zdobywając Mistrzostwo Polski w składzie Urszula Łętocha, Iwona Piekarz, Weronika Kaleta i Karolina Kaleta. Srebrny medal dla LKS Witów Mszana Górna, a brąz dla UKS Rawa Siedlce. W sobotę zaplanowano dzień przerwy, natomiast na niedzielę zaplanowano biegi na dystansach techniką klasyczną.

fot: archiwum LKS Markam Wiśniowa Osieczany, Polski Związek Narciarski

Urszula ŁętochaWeronika Kaleta i Urszula Łętocha na pierwszy miejscuMistrzynie Polski - Weronika Kaleta i Urszula ŁętochaKarolina Kaleta i Iwona PiekarzZespół LKS Markam Wiśniowa Osieczany zdobył 1 miejsce i 4 miejsce w sprincie drużynowym.Weronika Kaleta i Urszula Łętocha - mistrzynie Polski seniorówUrszula Łętocha i Weronika Kaleta