LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

piątek, 08 października 2021

Wacław Szczotkowski nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Myślenicach!

Na posiedzeniu Rady Miejskiej w Myślenicach w dniu 7 października 2021 radni przegłosowali odwołanie dotychczasowego przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Podmokłego, a nowym przewodniczącym został Wacław Szczotkowski z Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość.

W tajnym głosowaniu 13 radnych głosowało za odwołaniem dotychczasowego przewodniczącego Rady Miejskiej, a ośmiu zagłosowało przeciw. Kandydatura Wacława Szczotkowskiego na nowego przewodniczącego była jedyną spośród radnych i poparło ją 11 spośród 21 radnych.

- Dziękuję radnym za powołanie mnie na przewodniczącego Rady Miejskiej w Myślenicach. Zdaję sobie sprawę, że to odpowiedzialna funkcja i zobowiązuję się dołożyć wszelkich starań, aby prace Rady Miejskiej przebiegały sprawnie, skutecznie i rzeczowo. Chcę również zapewnić, że zgodnie z moimi kompetencjami i możliwościami będę dążył do tego, aby ułatwić radnym wypełnianie swoich obowiązków. Postaram się, aby współpraca pana burmistrza, Rady Miejskiej i Urzędu Miasta i Gminy Myślenice przebiegała właściwie – mówi Wacław Szczotkowski, nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach.