LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 09 czerwca 2021

Zawodnicy Orlen Team - Wróblewski i Wróbel na mecie Rajdu Žemaitija

Dwudniowa rywalizacja w Rajdzie Žemaitija, będącym pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dobiegła końca. Reprezentaci ORLEN Team - Kacper Wróblewski wraz z pilotem Jakubem Wróblem, po blisko sześciomiesięcznej przerwie już od pierwszych odcinków rajdu prezentowali solidne tempo plasując się w czołówce krajowego championatu. Ostatecznie ukończyli rajd na 6 pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski, zbierając mocne punkty za 4 miejsce w klasyfikacji cyklu RSMP.

– Za nami rajd pełen wzlotów i upadków, pełen nietypowych scenariuszy. Rywalizacja w rajdzie rozpoczęła się w piątek odcinkiem miejskim o asfaltowej charakterystyce, pokonywanym na szutrowej oponie. Zakończyliśmy dzień na 4 miejscu w klasyfikacji mistrzostw Polski, ze stratą 2 sekund do lidera -– mówi Kacper Wróblewski

W sobotę organizator przygotował dla zawodników jedenaście odcinków specjalnych  na szutrowej nawierzchni o łącznej długości ponad 100 kilometrów oesowych.

– Naszym założeniem od pierwszych metr
ów była walka o czołówkę mistrzostw Polski i utrzymanie tej pozycji. Z każdym kolejnym odcinkiem sukcesywnie zwiększaliśmy tempo i coraz lepiej zgrywaliśmy się z Kubą. Mieliśmy stosunkowo małą ilość kilometrów pokonanych na szutrze przed sezonem , mimo tego utrzymywaliśmy konkurencyjne tempo i różnice między czołową piątką były niewielkie - co mnie niezmiernie cieszy. Ostatnie odcinki rajdu stały dla nas pod znakiem walki o top 3 w RSMP. Niestety na ostatniej pętli mieliśmy nietypowa sytuacje i dogoniliśmy załogę, która wypadła z trasy. W konsekwencji musieliśmy poradzić sobie z masą kurzu od dwóch załóg przed nami - podobna sytuacja miała miejsce na ostatnim odcinku. Finalnie zakończyliśmy Rajd Zemaitija zbierając mocne punkty za 4 miejsce w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (dwie poprzedzające załogi nie startują w cyklu). Jesteśmy zadowoleni ze swojego rezultatu, zrobiliśmy dobrą robotę przed ORLEN 77. Rajdem Polski -– zakończył Kacper Wróblewski

Tegoroczny sezon dość nietypowo rozpoczynają dwie rundy szutrowe. Za niespełna dwa tygodnie zawodnicy ORLEN Team będą rywalizowali w ORLEN 77. Rajdzie Polski, stanowiącym drugą rundę Mistrzostw Polski oraz pierwszą rundę Mistrzostw Europy.

– Za nami Rajd Žemaitija, który miał dosłownie wszystko. Bardzo nam brakowało emocji rajdowych, ale nie spodziewałem się, że będziemy mieć ich aż tyle z pierwszym rajdem sezonu. Cieszę się, że z każdym odcinkiem łapaliśmy lepszy feeling i zgranie w aucie. Co nie mniej ważne, zakończyliśmy rajd z wysokim dorobkiem punktowym. Miło było ponownie zobaczyć tłumy kibiców przy trasach i na serwisie, mamy nadzieję, że podobnie będzie na następnej rundzie RSMP, podczas flagowej imprezy naszego sponsora PKN ORLEN – zakończył Jakub Wróbel.

Nieoficjalna klasyfikacja końcowa Rajdu Żmudzi 2021 – pierwsze rundy RSMP:

1.        Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo) 54:42,7 s
2.        Adrian Chwietczuk/Jarek Baran (Skoda Fabia Rally2 Evo) +11,5 s
3.        Erik Cais/Jindřiška Žáková (Ford Fiesta Rally2) +33 s
4.        Wojciech Chuchała/Sebastian Rozwadowski (Skoda Fabia Rally2 Evo) +33,9 s
5.        Callum Devine/James Fulton (Ford Fiesta Rally2) +48,6 s
6.        Kacper Wróblewski/Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 Evo) +56,5 s
7.        Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Volkswagen Polo GTI R5) +58,3 s
8.        Jacek Jurecki/Kamil Kozdroń (Hyundai i20 R5) +1:23,2 s
9.        Łukasz Kotarba/Tomasz Kotarba (Citroen C3 Rally 2) +1:36,5 s
10.     Sylwester Płachytka/Jacek Nowaczewski (Skoda Fabia Rally2 Evo) 1:52,5 s

Punktacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 po Rajdzie Żmudzi:

1.        Marczyk/Gospodarczyk 35 pkt
2.        Chwietczuk/Baran 27 pkt
3.        Chuchała/Rozwadowski 22 pkt
4.        Wróblewski/Wróbel 19 pkt
5.        Kasperczyk/Syty 17 pkt
6.        Jurecki/Kozdroń 17 pkt
7.        Kotarba/Kotarba 13 pkt
8.        Płachytka/Nowaczewski 11 pkt
9.        Gabryś/Janik 9 pkt.