LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 12 lutego 2024

Zmagania młodych zawodniczek w turnieju Sweet Valentine Cup 2024

Hala widowiskowo-sportowa wypełniła się po brzegi kibicami, którzy w sobotę 10 lutego zasiedli na trybunach, by dopingować młode zawodniczki biorące udział w zmaganiach w ramach Turnieju Walentynkowego w Gimnastyce Artystycznej – Sweet Valentine Cup. Impreza sportowa po raz kolejny odbywała się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki.

Rywalizacja w ramach turnieju Sweet Valentine Cup trwała od samego rana do godzin wieczornych, a wydarzenie rozpoczęło się zmaganiami zawodniczek z rocznika 2018. Następnie okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności dostały gimnastyczki z kategorii wiekowych 2017, później 2016, 2015 i 2014. Dodatkową atrakcją oraz ciekawym punktem programu turnieju okazały się pokazy przygotowane przez podopieczne klubu Diament Myślenice, po których przyszedł czas na defiladę dla roczników 2014 oraz młodszych. W drugiej części dnia przeprowadzono zawody wśród zawodniczek urodzonych w latach 2013, następnie 2012, 2011, 2010, 2009 oraz starszych, a ich rywalizacja również została zakończona defiladą.

Tegoroczna edycja turnieju miał również wymiar charytatywny, gdyż w trakcie trwania wydarzenia zbierane były fundusze na pomoc podopiecznemu Stowarzyszenia Bądźmy Razem w Wiśniowej, Jakubowi Bachuli.

Po zakończeniu zmagań nastąpiła ceremonia dekoracji, w trakcie której nagrody zawodniczkom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz prezes spółki Sport Myślenice Michał Funek.

Impreza sportowa została zorganizowana przez Szkołę Gimnastyki Artystycznej Diament Myślenice, a wśród instytucji wspierających wydarzenie znalazł się Urząd Miasta i Gminy Myślenice.