Aktualności
środa, 26 kwietnia 2023
Zmagania uczniów w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Bysinie
We wtorek 25 kwietnia 2023 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Bysinie zorganizowano kolejną edycję Gminnego Konkursu Języka Angielskiego, do którego przystąpili uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Myślenice. Konkurs odbywał się pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki.
Od wczesnych godzin porannych 30 uczniów z 14 szkół podstawowych z terenu Gminy Myślenice wzięło udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego. Uczestnicy zmagali się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę i gramatykę językową, a umiejętności przez nich prezentowane stały na bardzo wysokim poziomie.
Konkurs odbył się pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, który ufundował nagrody dla laureatów i uczestników konkursu.
W uroczystości podsumowania konkursu i wręczenia nagród uczestniczyła Pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowi Małgorzata Ciemińska, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Bysinie Grzegorz Kotecki oraz nauczyciele języka angielskiego i opiekunowie uczniów uczestniczących w konkursie.
Komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele szkół podstawowych, wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce - KAMIL KULA Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach
II miejsce - SZYMON MEUS Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach
III miejsce - KAJA WOJTYCZA Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Borzęcie
III miejsce - NADIA PAPIERNIK Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Krzyszkowicach
III miejsce - ZOFIA CHROBAK Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Myślenicach
Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:
- KAMIL NOSKOWICZ - Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy w Osieczanach
- KACPER GORĄCZKO - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Myślenicach
- ANTONINA GACZOŁ - Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku
- EMILIA LEWANDOWSKA i ALEXANDER PŁATEK - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Świętej Królowej Jadwigi w Myślenicach
- MAJA PITALA - Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Krzyszkowicach
- ARKADIUSZ KIEŁBOWICZ - Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku
- PAULINA KUC - Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Zasani
W II etapie konkursu uczestniczyli również:
- DOMINIK MITANA i KAROLINA CYGAN - Szkoła Podstawowa im. Księcia kard. Adama Stefana Sapiehy w Bysinie
- OLIWIA DUDZIK - Szkoła Podstawowa im. Jana Dunina Brzezińskiego w Drogini
- MIESZKO CZACHOR - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Głogoczowie
- JUSTYNA JAWAŃSKA i PRZEMYSŁAW BRAŚ - Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku
- MARTA ŁUKAWSKA i KACPER KLISZ - Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Krzyszkowicach
- ALICJA AMBROŻY - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach
- GAIA STEMPIEŃ, EMILIA NYKIEL, HANNA BANY i KACPER GORĄCZKO - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Myślenicach
- JAN GORĄCZKO i WOJCIECH SOBÓL - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Świętej Królowej Jadwigi w Myślenicach
- PATRYCJA SZLACHETKA i NIKOLA DZIEWIERSKA - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Polance
- NINA KOWOLIK - Szkoła Podstawowa w Zawadzie
Konkurs w dwóch etapach zorganizowała Dominika Poniedziałek-Hudaszek.