LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

niedziela, 28 stycznia 2024

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 28 stycznia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra w Myślenicach! Już w niedzielę odbędzie się 32. finał WOŚP, w ramach której prowadzona będzie zbiórka zgodnie z celem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Tu wszystko gra OK!”.  

32. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy dedykowana będzie zbiórce funduszy w celu zakupu sprzętu do diagnozowania, kontrolowania oraz rehabilitacji chorób płuc pacjentów oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Świętowanie w ramach 32. Finału WOŚP rozpocznie się już w piątek, kiedy to w godzinach 8:45-13:00 w Szkole Podstawowej nr 2 prowadzony będzie Jubileuszowy Kiermasz Ciasteczek Świątecznej Pomocy. W niedzielę z kolei od 9:00-14:00 na myślenickim Rynku odbywać się będzie pokaz samochodów zabytkowych wraz z przejażdżką zorganizowany przez Stowarzyszenie Klub Motosport Myślenice. W międzyczasie dzięki uprzejmości Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej obecni w sercu miasta otrzymają możliwość zwiedzania wozu bojowego, a także wzięcia udziału w ciekawych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. W programie znalazł się również pokaz ratownictwa z cięciem samochodu oraz nauka bezpiecznej jazdy pn. „Bezpiecznie jeździmy i ratujemy” w wykonaniu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, OSP Myślenice-Śródmieście i członków Stowarzyszenia Klub Motosport Myślenice.  

Wiele ciekawych atrakcji odbywać się będzie również w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie o 12:00 wygłoszony zostanie wykład o słońcu pt. „W drodze do maksimum, czyli życie w cieniu gwiazd”. W tym samym czasie rozpocznie się też koncert, w trakcie którego przeprowadzona zostanie licytacja gadżetów WOŚP. Podczas wydarzenia wystąpią m.in. laureaci XXIV Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Zimowych Głogoczów 2024, Bakutil, Justyna Biedrawa, Mikołaj Wątor, SzNaJdeR Beatbox, Rens, LiskY, Blessed By Melpomene, Panaceum, Eleven Dance Academy, a gwiazdą wieczoru będzie Kayomee.

Organizację 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Myślenicach wspiera Gmina Myślenice.