Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

wtorek, 09 kwietnia 2019

Zaśpiewali sercem – IV Rejonowe Konfrontacje Muzyczne w Myślenicach

Na deskach sali kinowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyły IV Rejonowe Konfrontacje Muzyczne „Śpiewam Sercem” dla osób z niepełnosprawnościami, którym patronowało Miasto i Gmina Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej.

- Do udziału w naszym wydarzeniu zgłosiło się 76 uczestników, a w tym dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami w różnych stopniach. Łącznie przesłuchaliśmy przedstawicieli aż 14 placówek z naszego regionu, którym serdecznie dziękujemy za udział i liczne reprezentacje na widowni – mówi Katarzyna Maślak, jedna z organizatorek wydarzenia.

Rejonowe Konfrontacje Muzyczne „Śpiewam Sercem” organizowało Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu pod patronatem Gminy Myślenice, która współfinansowała wydarzenie w ramach Inicjatywy Lokalnej.

- Dziękuję wszystkim uczestnikom, jury oraz widzom za udział w tym niesamowitym wydarzeniu. Cieszę się, że tak licznie przybywacie i bierzecie udział w muzycznym przeglądzie, a po Waszych uśmiechach widać, że sprawia to też wiele radości. Już teraz zapraszam na kolejne i za razem jubileuszowe piąte Rejonowe Konfrontacje Muzyczne, które w przyszłym roku również odbędą się w Myślenicach – podsumował Mateusz Suder, wiceburmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W jury konkursowym zasiedli Zbigniew Morawski, kierownik artystyczny MOKiS, który pełnił rolę przewodniczącego jury, a także Piotr Gofroń, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz organista Wojciech Żądło. Konferansjerem była Dorota Ruśkowska.

- Każdy z uczestników za udział w konkursie otrzymał dyplom i nagrody ufundowane przez organizatorów - Gminę Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej, Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dziękuję także wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia naszego przeglądu muzycznego oraz osobom, które przyczyniły się do przygotowania posiłków w postaci ciasta, kanapek i napojów dla wszystkich uczestników – dodała Bernadetta Płachta-Costa, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice.

Po zakończeniu przeglądu muzycznego i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy oraz widzowie obejrzeli film „Był sobie pies”.

NAGRODZENI:

Kategoria soliści do lat 16
1. Bartłomiej Zięba
2. Michał Żądło
3. Bartłomiej Para

Kategoria soliści powyżej lat 16
1. Jacek Filuciak
2. Ryszard Bryliński
3. Krzysztof Kiszka
Wyróżnienie: Ewelina Łukasik

Kategoria zespoły do lat 12
1. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myślenicach
2. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach

Kategoria zespoły powyżej lat 12
1. Warsztaty Terapii Zajęciowej Konary
2. OREW Myślenice
3. Środowiskowy Dom Samopomocy „Magiczny Dom” Myślenice
Wyróżnienie – Warsztaty Terapii Zajęciowej Harbutowice

Nagroda specjalna za „Najgłośniejsze Sercem Śpiewanie” – SPON Krzczonów