LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 20 września 2022

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest już od 9 lat. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień Przedszkolaka ma także być okazją do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Burmistrz Jarosław Szlachetka wraz z Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Małgorzatą Ciemińską postanowili dziś złożyć wizytę w jednym z myślenickich przedszkoli. Mowa tu o Przedszkolu Samorządowym nr. 5 pod opieką Pani dyrektor Barbary Woźnicy. To szczególny dzień dla wszystkich maluchów i starszaków, gdyż przedszkola przygotowują się na obchody tego dnia, ucząc dzieci wcześniej piosenek, a wychowawcy i dyrektorzy placówek szykują także wiele atrakcji dla najmłodszych.

20 września zazwyczaj przebiega nieco inaczej niż zwykły dzień w przedszkolu. Jest dużo zabaw i atrakcji nie tylko w poszczególnych przedszkolnych grupach. Bawią się wszystkie przedszkolaki. Organizowane się zawody sportowe, bale, pokazy i konkursy. Tego dnia także odbywa się oficjalne pasowanie na przedszkolaka.