Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Multimedia

wtorek, 08 stycznia 2019

Orkiestra Polish Art Philharmonic oczarowała myślenicką publiczność

Wielka Gala Noworoczna orkiestry Polish Art Philharmonic pod batutą Maestro Michaela Maciaszczyka była fantastyczną ucztą muzyczną i bezsprzecznie oczarowała publiczność w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Doroczny koncert Polish Art Philharmonic wypełnił po brzegi halę widowiskową, a mieszkańcy mogli zobaczyć i na żywo posłuchać muzyków występujących w największych filharmoniach w Polsce i za granicą.

- Tradycyjnie od 2011 roku organizujemy koncerty noworoczne dla myślenickiej publiczności. W tym roku koncert myślenicki był zwieńczeniem tournée w Niemczech. Dziękujemy publiczności za liczne przybycie, gorące owacje i już teraz zapraszamy na kolejne koncerty z naszym udziałem – mówi Łukasz Antkiewicz z Polish Art Philharmonic.

Myśleniccy artyści jeszcze w grudniu z owacją na stojąco opuszczali „Złotą Salę” wiedeńskiego Musikverein, a w poniedziałek 7 stycznia wystąpili w rodzimym mieście. To właśnie w Myślenicach w 2010 roku Jolanta i Łukasz Ankiewiczowie założyli Myślenicką Orkiestrę Kameralną „Concertino” przy współpracy z Miastem i Gminą Myślenice oraz Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Dziś funkcjonuje ona pod nazwą Polish Art Philharmonic i zbiera wyśmienite recenzje na arenie międzynarodowej.

- Uczta dla ucha i duszy. To był wspaniały koncert wyśmienitej orkiestry i cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w takim wydarzeniu w Myślenicach. Wielkie słowa uznania dla Polish Art Philharmonic oraz Maestro Michała Maciaszczyka – komentował po Wielkiej Noworocznej Gali Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Podczas Wielkiej Gali Noworocznej w MOKiS zagrała orkiestra Polish Art Philharmonic pod batutą dyrygenta Maestro Michaela Maciaszczyka, a sopranem zaśpiewała Anna Lasota. Publiczność miała możliwość posłuchania utworów między innymi Johanna Straussa Jr, Gioacchino Rossiniego, Piotra Czajkowskiego, Antoniego Dworzaka, Johannesa Brahamsa, Georgesa Bizeta i innych.

fot. Rafał Podmokły (Gazeta Myślenicka)